Další důvody proti zřízení modrých zón

Vážené sousedky a sousedé,

před rozhodnutím, než se k petici přidáte, zvažte kromě důvodů, obsažených přímo v textu petice, následující skutečnosti:

Ke každé investici musí být důvod. V případě zřízení modrých zón mohou být dva:

  • Omezení parkování (nedostatečný počet míst k parkování).
  • Získání finančních prostředků od lidí.

První důvod to není. V Jiráskově čtvrti, (snad s výjimkou konce ulice Psohlavců u Vavřenovy a centrální oblasti Psohlavců x Talafúsova), zatím není kritický nedostatek míst pro parkování. Není nutné zřizovat zónu placeného parkování.

Druhý důvod je zřejmý, ale netransparentní. Není zřejmé kam, komu a na co vybrané peníze půjdou. A jaká je výše finančních prostředků na investice a provoz těchto zařízení.

Je pravděpodobné, že po zřízení modrých zón mohou kdykoliv a jakkoliv navýšit parkovné, aniž by to bylo oznámeno natož diskutováno.

VPA (virtuální parkovací automat) diskriminuje lidi, kteří nemají platební kartu nebo lepší telefon. Ti parkovat nemohou. A v případě, že si dopředu zaplatí parkování, není zaručeno, že zaparkují tam, kde potřebují.

Předpokládáme, že se k petici připojí sousedé z Hodkoviček. Tam spoléháme na spolek Přátelské Lysiny. Na sídlišti Novodvorská, pro jehož obyvatele mohou být modré zóny přímo pohromou, nemáme zatím partnera pro společný postup. Odtud může hrozit nebezpečí přílivu aut do východní části Jiráskovy čtvrti. Od lidí odjinud nikoliv, čtvrť je špatně dostupná MHD. Tím důležitější je dopravní studie, o níž už roky s úřadem MČ4 marně jednáme.